Головна Блог Беттінг від А до Я Як і чому рухається букмекерська лінія?

Як і чому рухається букмекерська лінія?

Зрозумійте, як і чому переміщується спортивна лінія в ставках на спорт.

Опубліковано 07 Кві 2023

Вміст статті:

Букмекерська лінія, як ключовий елемент індустрії, є постійно живим організмом, що піддаватиметься постійним змінам і коливанням. Цей непередбачуваний рух є результатом множини факторів, включаючи зміни відомостей про команди, ставки гравців, травми або навіть погодні умови. Розуміння причин і механізмів, які визначають рух спортивної лінії, є ключем до успішного прогнозування та аналізу подій в світі спортивних ставок.

Рух букмекерських ліній — що це таке?

Напевне ви вже стикалися з цим терміном, якщо хоча б раз робили ставки на спортивні події. «Рух букмекерської лінії» — це процес зміни коефіцієнтів на сайті букмекера: від початку формування лінії до закінчення спортивного змагання. Пізнання того, як передбачити рух ліній, допоможе вам розміщувати ставки з найбільшою ймовірністю виграшу.

Нижче ми розкажемо чому рухається букмекерська лінія та розглянемо, як беттори можуть використовувати це в своїх інтересах при розміщенні ставок.

Попередньо варто запитати себе питання «Що спричинило рух лінії?». Попередньо потрібно вивчити якомога більше інформації, статистики команд, адже будь-яка травма, зміна погоди, зміна тренера, може вплинути на коливання в коефіцієнтах.

Давайте розглянемо приклад руху лінії та яку корисну інформацію можна з цього отримати.

Букмекерська лінія: приклад

Оскільки НФЛ є лідером ставок на спорт, давайте скористаємось імітацією лінії цієї ліги. У нашому прикладі «Нью-Йорк Джайентс» мають грати проти «Даллас Ковбойз».

Лінія, яку букмекер вказав у понеділок перед грою:

  • «Нью-Йорк Джайентс» — 1,5
  • «Даллас Ковбойз» — 4,5

Та ж лінія, у суботу перед грою:

  • «Нью-Йорк Джайентс» — 1,7
  • «Даллас Ковбойз» — 3,5

Букмекер знизив рейтинг «Даллас Ковбойз» з 4-очкового фаворита до 3-очкового, що означає, що даній команді потрібно буде виграти 4 або більше очок, щоб покрити ставку за закриваючою лінією, а не 5 або більше очок, щоб покрити ставку за відкриваючою лінією.

Існують два способи формування лінії:

  • Перший — базовий підхід, при якому букмекер оцінює ймовірність події та пропонує коефіцієнти з форою.
  • Другий підхід — ринковий. Іншими словами, букмекери також враховують очікуваний потік ставок на дану подію та коригують коефіцієнти на основі цих очікувань.

Букмекери різним чином підходять до формування ліній. Наприклад, ринковий підхід (участь потоку ставок на конкретний вихід спортивної події) в основному типовий для беттінгових компаній з низькою маржою.

Що означає рух лінії?

Вміння аналізувати рух лінії — один з найбільш корисних навичок, яким може володіти успішний беттор.

Як правило, рух лінії спричинений тим, що одна команда або сторона отримує перевагу в ставках. Тоді коефіцієнти зміщують лінію, намагаючись переконати бетторів прийняти менш популярну сторону та компенсувати свої втрати в цій грі.

Найбільш поширеними причинами руху лінії можуть бути травми, дискваліфікації команд, витік інформації про стратегію гри команди, погода або трансфер гравців.

Рух лінії дає бетторам уявлення про ймовірність виграшу в певній грі. Розуміння руху лінії може допомогти вам виграти ставку.

Ставки на спорт залежать від дій бетторів

Букмекери намагаються підтримувати баланс. Саме тому, коли одна людина виграє, хтось інший програє, і навпаки. Цим і зумовлена букмекерська лінія.

Якщо ви ставите $100 на перемогу вашої улюбленої команди і вона виграє, ви виграєте $200; якщо ви ставите $100 проти неї, ви втрачаєте $200 і не отримуєте жодних виплат (проте це залежить від букмекера, його умов виплат за певною ставкою).

Отже, саме беттори вирішують, хто виграє чи програє в парі, і таким чином рухають лінію, залежно від того, підтримують вони фаворита чи андердога. Букмекер має частковий контроль над цим процесом; він може намагатися передбачити, скільки виграв кожен вихід.

В ідеалі для беттінгових компаній кожна подія або гра повинні отримувати рівну кількість ставок з обох сторін. Так, якщо беттори роблять ставки на загальну суму $11 000, щоб виграти $10 000 на «Лос-Анджелес Чарджерс» при коефіцієнті 0.97 і $11 000, щоб виграти $10 000 на «Лас-Вегас Рейдерс» при 1.1, незалежно від того, яка з сторін виграє, букмекер у кінцевому підсумку отримає прибуток в розмірі $1 000.

Ризик для букмекера виникає, якщо беттори роблять в загальному $16 500 ставок, щоб виграти $15 000 на «Лос-Анджелес» 1.1 і всього $5 500, щоб виграти $5 000 на «Лас-Вегас» 4.3. Якщо «Лос-Анджелес Чарджерс» виграють з рахунком більше 4 очок, то букмекерська контора зазнає збитку в розмірі $9 500.

Коли і як ставити на рух лінії?

Тепер ми розуміємо, що рух лінії частіше відбувається, коли велика частина грошей ставиться на одну певну сторону ставки.

Отже, коли розумно робити ставки з урахуванням руху лінії? Намагайтеся робити ставки на фаворитів в самому початку. Коефіцієнти на андердогів, як правило, збільшуються з докладанням матчу, тому якщо вам не дуже подобається вихід ставки зараз, подумайте про те, щоб зачекати більш зручного моменту.

Час — найважливіший фактор, особливо в деяких видах спорту, де травма одного гравця коштує багато очок в лінії букмекера. Цей момент є ключовим в багатьох популярних видах спорту.

Наприклад, якщо протягом тижня участь квотербека НФЛ стоїть під сумнівом через травму, а потім його виключають до початку матчу, лінія може зсунутися на цілий гол або тачдаун.

Моніторинг травм є ключовим моментом в ставках на всі види спорту, але абсолютно необхідний для ставок на ігри НБА в регулярному сезоні. Спред може бути великим. Якщо ви швидкі, ви можете зробити ставку за кілька хвилин до того, як букмекер дізнається про травму та змінить лінію.

Завжди пам’ятайте, що рух лінії змінюється. Перед тим, як зробити ставку, переконайтеся, що ви розумієте, чому лінія рухається в певному напрямку.

Про що слід пам’ятати?

Індустрія ставок на спорт дуже динамічна, і експерти Free Betting Reviews неодноразово згадували про важливість аналізу команд, їх фізичного стану, травм ключових гравців та інших немаловажних факторів. Також не забувайте стежити за рухом ліній вашого букмекера, адже це стане вашим незамінним помічником при побудові прогнозів та укладенні парі в беттінгових компаніях.

Останні новини