Головна Блог Беттінг від А до Я Як розрахувати коефіцієнти – повний посібник

Як розрахувати коефіцієнти – повний посібник

Як правильно читати коефіцієнти - повне керівництво - Дізнайтеся, як читати і розуміти різні типи коефіцієнтів у ставках на спорт.

Опубліковано 05 Кві 2023

Вміст статті:

Якщо ви новачок у ставках, то перш за все, ви повинні вивчити, як розрахувати коефіцієнти ставок. Це дуже важливо, оскільки вони дозволяють зрозуміти ймовірність подій та потенційний виграш. Спочатку це може здатися заплутаним. У букмекерів завжди безліч чисел, серед яких легко загубитися. Однак, якщо ви освоїть основи, коефіцієнти стануть набагато простіше для читання та обчислень.

У ставках коефіцієнти є відношенням між сумами, поставленими сторонами на парі або ставці. Так, коефіцієнт 3 до 1 означає, що перша сторона (букмекер) робить ставку в три рази більше, ніж друга сторона (беттор).

Ми розповімо вам про те, як працюють коефіцієнти та як їх читати. Завдяки цьому ви можете не турбуватися, що вам доведеться робити обчислення на ходу, коли ви ставите на спорт.

Як працюють коефіцієнти ставок на спорт?

Коефіцієнти можуть бути різних форматів. Давайте розглянемо їх детальніше. Перш за все, потрібно зрозуміти призначення та функцію коефіцієнтів.

Коефіцієнти існують для того, щоб повідомити вам кілька важливих речей:

  • скільки коштує конкретна ставка у випадку перемоги;
  • яка ймовірність того, що ставка вийде;
  • як інші беттори розміщують свої ставки на даному ринку.

Коли ви ставите, коефіцієнти показують вам, скільки грошей ви виграєте у випадку успіху. Ті ж самі коефіцієнти також визначають, наскільки ймовірна, за думкою букмекерів, ваша ставка. Коли коефіцієнти змінюються, це часто є показником того, що беттори змінюють сторону можливої виграшної ставки або що лінія змінюється під впливом іншого фактору, такого як травма гравця чи зміни в складі.

Що означають «+» та «-» у ставках на спорт?

Проще кажучи, «+» означає, що команда є аутсайдером (очікується, що вона програє), а «-» означає, що команда є фаворитом (очікується, що вона переможе).

Знаки «+» та «-» також визначають розмір виплати. Якщо ви бачите «+» з цифрою, що йде за ним, то ставка в 100 доларів буде виплачена відповідно до цифри, що йде за символом (ми розглянемо це детальніше у прикладі нижче). Якщо ви бачите коефіцієнти зі знаком «-», це означає, що вам потрібно поставити число, яке йде за ним, щоб виграти 100 доларів.

Наприклад:

«Лос-Анджелес Кінгз» проти «Едмонтон Ойлерз»

Грошова лінія:

Лос-Анджелес Кінгз +180

Едмонтон Ойлерз -221

Якщо б ви хотіли поставити на «Кінгз», то ставка в $100 принесла б $180 (плюс повернення вашої початкової ставки).

З іншого боку, ставка на «Ойлерз» розміром в $221 принесе $100 прибутку. Оскільки «Ойлерз» мають перевагу і вищу ймовірність перемоги, ставка розміром у 10 доларів виплатить 28 доларів (включаючи вашу початкову ставку та ваш виграш).

Які існують типи та як розрахувати коефіцієнти?

Коефіцієнти ставок просто вказують на ймовірність події та дохід, який ви отримаєте, якщо зробите ставку на результат. Вони можуть відображатися у трьох різних форматах: американські коефіцієнти, дробові коефіцієнти та десяткові коефіцієнти. Різні формати не означають різних коефіцієнтів; це просто різні способи їх представлення.

Американські коефіцієнти

Ймовірно, перше, з чим ви стикнетеся, це американські коефіцієнти. Це вираз коефіцієнта вказує на дохідність беттора відносно базової цифри в 100 одиниць. Американські коефіцієнти починаються зі знака плюс або мінус (наприклад, -200 або +200). Знак «-» вказує на фаворита букмекерської контори, а знак «+» – на аутсайдера. Фаворит -250 має більше шансів на перемогу, ніж фаворит -150, а аутсайдер +200 має більше шансів на перемогу, ніж аутсайдер +500.

Приклад як розрахувати коефіцієнти

Давайте розглянемо приклад, щоб зрозуміти, як працюють американські коефіцієнти на практиці:

У грі НФЛ між командами «Чарджерс» та «Петріотс» букмекерська контора встановлює коефіцієнт +170 на перемогу «Чарджерс». Це означає, що ставка в 100 доларів принесе вам 270 доларів, якщо вони переможуть, тобто прибуток складатиме 170 доларів. Однак якщо ви зробили успішну ставку на перемогу «Петріотс» з коефіцієнтом -190, ваші 100 доларів повернулися б у розмірі $152,65 — більш скромний прибуток в $52,65.

У розрахунку прибутку від ставки, зробленої за допомогою американських коефіцієнтів, можна використовувати дві різні формули:

  • Розрахунок від’ємних коефіцієнтів: (100/Коєфіцієнт) x Ставка = Прибуток
  • На прикладі вище: (100/190) x $100 = $52,65
  • Розрахунок позитивних коефіцієнтів: Коефіцієнти x (Ставка/100) = Прибуток
  • Використовуючи приклад вище: 170 x ($100/100) = $170

Розглядаючи американські коефіцієнти, важливо пам’ятати, що до деяких матчів стосується розкид очок. Це стосується різних видів спорту, включаючи гри НБА, НХЛ, НФЛ і МЛБ.

Коли до коефіцієнта додається оцінка очок, це означає, що для успіху ставки команда повинна «покрити розкид». Це означає, що команда, на яку ви ставите, повинна перемогти або не програти з зазначеною кількістю очок.

Наприклад, коефіцієнт на перемогу «Чарджерс» може складати (+4) -110. Символ (+4) вказує на різницю в очках, тобто для успіху ставки необхідно, щоб «Чарджерс» перемогли з різницею в 4 очки. Це показує, що, незважаючи на те, що команда може бути фаворитом у спортивній конторі, для успіху ставки необхідно, щоб кінцевий рахунок покривав різницю в очках.

Дробові коефіцієнти

Відображення коефіцієнтів у дробовому форматі є більш поширеним на європейських ринках, наприклад, в Великобританії. Дробові коефіцієнти є одними з найпростіших для зрозуміння, оскільки вони представляють ваш потенційний виграш як дріб від поставлених грошей: тоді як знаменник представляє суму ставки, чисельник — суму, яку ваша ставка принесе в разі перемоги.

Наприклад, коефіцієнт 1/1 означає, що ви отримаєте дохід в розмірі 20 доларів за виграшну ставку в 10 доларів. Або ж, якщо ви поставите 10 доларів на гру НБА з коефіцієнтом 5/1, то отримаєте 60 доларів.

Ви можете використовувати наступну формулу для розрахунку потенційного прибутку при дробових коефіцієнтах:

((Ставка/знаменника) x чисельник) + ставка = повернення

Наприклад: (10 x 5) + 10 = 60

Десяткові коефіцієнти

Формат десяткових коефіцієнтів, також відомий як європейські коефіцієнти, є кратним числом від вашої ставки, яке ви отримаєте назад за перемогу у парі. Наприклад, ставка на ринок з коефіцієнтом 2,5 означає, що ви виграєте в два з половиною рази більше, ніж ваша ставка, якщо ваша ставка переможе. Це означає, що ви виграєте 2,50 доллара на кожний поставленный вами $1.

Іншим прикладом десяткових коефіцієнтів може бути ставка на матч НХЛ з коефіцієнтом 9,0. Ставка в $10 на коефіцієнт 9,0 принесе загальну виплату в розмірі 90 доларів, причому 80 доларів виграє букмекер, а ваші початкові $10 повернуться до вас.

Ви можете використовувати наступну формулу для розрахунку потенційного прибутку з десятковими коефіцієнтами:

Розрахунок загальної виплати: Коефіцієнт x Ставка = Загальна виплата, наприклад, 9,0 x $10 = $90.

Для розрахунку прибутку: (Коефіцієнт x Ставка) — Ставка = Прибуток, наприклад (9.0 x $10) — $10 = $80

Тепер, коли ви зрозуміли основи того, як розрахувати коефіцієнти, на яких ринках вони застосовуються та як приймати рішення у беттінгу, ви можете спробувати зробити свою першу ставку.

Останні новини