Головна Блог Поради та стратегії Як керувати своїм банкролом? Банкрол-менеджмент у ставках

Як керувати своїм банкролом? Банкрол-менеджмент у ставках

Дізнайтеся як управляти банкролом і як беттори можуть мінімізувати свої ризики та збільшити свої шанси на довгостроковий успіх.

Опубліковано 03 Тра 2023

Вміст статті:

У світі ставок, незалежно від того, чи ви новачок чи досвідчений гравець, однією з ключових складових успіху є розумний та ефективний керування банкролом. Банкрол-менеджмент – це не просто стратегія, а філософія, що дозволяє зберігати фінансову стійкість та уникнути суттєвих втрат у гральному процесі. У цьому посібнику ми розглянемо основні принципи банкрол-менеджменту, які допоможуть вам зберегти контроль над вашими фінансами та забезпечити стійкий розвиток у світі ставок.

Що таке банкрол-менеджмент?

Ваш банкрол на ставках на спорт відрізняється від вашого банкролу в реальному житті. У реальному житті гроші, як правило, є винагородою за виконану роботу. Ви використовуєте ці гроші для оплати товарів та послуг, а потім в кінці зарплатнього періоду отримуєте ще більше грошей. Це циклічний процес.

На ставках на спорт ваша здатність отримати більше грошей стає можливою лише за умови використання ваших поточних коштів. Якщо ви будете занадто необачними і ваш банкрол зменшиться, ви не зможете отримати додатковий дохід. Тому саме ви повинні уважно слідкувати за своїм банкролом та відповідально підходити до його збільшення. При ставках на спорт варто розглядати виграш у спортивних букмекерів як довгостроковий процес.

Три прості кроки для управління своїм банкролом

  • Визначте розмір свого банкролу

Скільки грошей ви повинні внести на свій рахунок на беттінговій платформі? Відповідь залежить від вашого особистого фінансового стану та індивідуального рівня комфорту. Ніколи не ставте гроші, які ви не можете дозволити собі втратити.

Коли ви визначите, скільки ви готові втратити, виберіть суму, яку ви готові вкласти. Якщо ви збираєтеся робити ставки 3-4 рази на рік на великі спортивні події (наприклад, Суперкубок або чемпіонат НБА), то вам слід вкладати менше грошей, ніж якщо ви плануєте робити одну ставку на день (або більше).

  • Виберіть розмір юніту

Юніт – це одна ставка на встановлену суму (одиницю, якою задається будь-яка сума). Після того, як ви виділили певну суму банкролу, вам потрібно визначити, який відсоток банкролу ви будете ставити на одну подію.

Початківцям бетторам рекомендується підтримувати постійний розмір ставок: виберіть розмір юніту десь між 1-5%.

Консервативні спортивні беттори можуть ставити 1-2% від свого банкролу на одну ставку. На відміну від них, впевненіші беттори можуть розглядати ставки у розмірі 3% від свого банкролу. Якщо ви дуже впевнені в своїх знаннях та навичках у галузі ставок на спорт, то зовсім можливо, що ви зможете збільшити розмір своєї одиниці до 4-5% від загального банкролу.

  • Останній крок: перегляньте свій банкрол

Ставки, як і сам спорт, дуже динамічні. Тому варто перевіряти розмір своїх юнітів постійно. Якщо ви програєте у значній мірі, необхідно внести коригування.

Якщо у вас полоса невдач, і ваш загальний банкрол швидко зникає, зменште розмір ставки. Не ставте більше ставок, намагаючись компенсувати втрати.

Коли настає щаслива полоса, підтримуйте розмір своїх юнітів на рівні прийнятного відсотка, яким ви можете ризикувати. Не ставте більше 5% на одну подію. Не робіть нічого безглуздого тільки тому, що вам везе. В ставках на спорт вдача може швидко відвернутися.

Переваги та недоліки банкрол-менеджменту

Переваги:

  • Обмежує втрати – правильний банкрол-менеджмент гарантує, що ви не будете постійно програвати. Це може негативно позначитися на вашому банкролі в довгостроковій перспективі. Якщо ви не будете відхилятися від рекомендацій, ви значно зменшите кількість програшів у онлайн-букмекерів.
  • Банкрол-менеджмент допомагає при програшах. Правильне управління грошима допомагає балансувати не тільки виграші, але й програші.
  • Не дає вам сорвати великий куш – наприклад, ви виграли шість ставок поспіль і відчуваєте себе дуже впевнені, оскільки ваш банкрол росте. У вас може виникнути спокуса зробити велику ставку, але стратегії управління банкролом допомагають не робити поспішних висновків.

Недоліки:

  • Ви можете втратити всі свої грошы через поганий банкрол-менеджмент.
  • Шанси заробити гроші в довгостроковій перспективі низькі.
  • Стратегії управління банкролом
  • Ви не обов’язково повинні ставити однакову суму на кожну гру. Існує безліч різних стратегій, які можна використовувати в ставках на спорт. Перерахуємо основні та перевірені стратегії.

Фіксована сума ставки (Флет Стратегія)

Флет – це одна з найпростіших стратегій, а також найбезпечніша в довгостроковій перспективі. Ця стратегія передбачає встановлення розміру юніту та наступний процес ставки по одному юніту на кожну ставку. Єдине, що ви враховуєте, це те, чи хочете ви вибрати метод «виграшу» чи «риску».

Якщо ви вибираєте метод «виграшу», то для того, щоб виграти один юніт, при ставці зі стандартним коефіцієнтом -110, вам доведеться ризикувати 1,1 юнітом, щоб спробувати виграти 1,0.

Якщо ви використовуєте метод «риску», ви не ставите додаткових юнітів, необхідних для покриття ставки. Це означає, що при ставці -110 ви ризикуєте 1,0 юнітом, щоб потенційно отримати 0,91.

Найбільший плюс цього методу в тому, що він збереже ваш банкрол та при цьому забезпечить прибуток.

Але слід пам’ятати, що при використанні цього методу вам потрібно буде періодично переглядати свій банкрол. Якщо ви піднялись або опустились на досить багато юнітів, вам слід розглянути можливість збільшення або зменшення їх розміру.

Фіксований відсоток

Відсоткова стратегія схожа на модель ставок флетом. Єдине реальне відмінність полягає в тому, що замість того, щоб заздалегідь встановлювати розмір юніту, розмір вашого юніту буде визначатися вашим банкролом.

Наприклад, давайте розглянемо гіпотетичний стартовий банкрол в $ 1 000. Якщо ви хочете, щоб ваш стандартний юніт становив 2,5%, ваша перша ставка буде дорівнювати $ 25 як у флеті, так і в відсотковій стратегії. І тут починається все змінюватися. Якщо ви виграєте свою першу ставку, ваш банкрол збільшиться до $ 1 025. Це означає, що 2,5% тепер будуть складати $ 25,63 для вашої наступної ставки.

Зворотна сторона полягає в тому, що якщо ваш банкрол знижується нижче початкового рівня, то відповідно розмір вашої ставки буде зменшуватися.

Фіксований дохід

Ця стратегія дозволяє вам збільшувати розмір ставки в тих іграх, де ви відчуваєте себе впевнено. Ваша стандартна ставка все ще повинна становити 1,0 юніту, але в окремих випадках ви можете збільшити розмір ставки до двох або трьох одиниць. Збільшувати розмір ставки більше, ніж на одну одиницю, не рекомендується до тих пір, поки ви не зможете постійно вигравати свої найвпевненіші ставки.

Попередні дві стратегії в основному враховують розмір банкролу, а стратегія фіксованого доходу враховує коефіцієнти. Наприклад, команда А змагається з командою Б, і коефіцієнт становить -110. У такому випадку замість того, щоб поставити одиницю, ви ставите 1,10 юніту, так що виграш складе 1,0.

Перевагою цієї моделі є те, що вона в значній мірі враховує те, що команда-фаворит частіше перемагає, а аутсайдери часто програють. Таким чином, на фаворитів ставиться більше грошей.

Правильний банкролл-менеджмент – один з найважливіших аспектів успішного спортивного беттора. Це гарантує, що ви збережете свій банкрол та в кінцевому підсумку отримаєте прибуток.

Обов’язково відстежуйте свої результати, щоб ви могли визначити, в яких областях ви прогресуєте, а де потрібно покращення. Якщо ви зможете успішно виконувати всі ці дії, а також точно визначати гандикап гри, ваш банкролл з часом повинен нестримно рости. Проте також звертайте увагу, що все індивідуально і тільки від вас залежить вибір підходящої стратегії.

Останні новини