Головна Блог Беттінг від А до Я Посібник зі ставок з форою: особливості, види та приклади в беттингу

Посібник зі ставок з форою: особливості, види та приклади в беттингу

FBR підготували для вас повну інструкцію щодо ставок з форою і в яких видах спортах вона застосовується.

Опубліковано 27 Бер 2023

Вміст статті:

Що таке ставка з форою?

Ставки з форою, або гандікапом – це коли одному з учасників події надається “перевага” (певна перевага), яку потрібно покрити, щоб виграти. Такий вид ставок з форою популярний, коли грають сильні фаворити. Замість того, щоб робити ставку на матч з низьким коефіцієнтом, ви можете зробити ставку з більш високим коефіцієнтом з форою в 1 або 2 голи, або, наприклад, -12 очків.

Даний вид ставок спеціально встановлюється букмекером для того, щоб вирівняти шанси на перемогу команд-суперників або окремих гравців. Завдяки цьому ставка з гандікапом надає букмекеру більш збалансовані коефіцієнти. Часто це привертає гравців, оскільки створює більшу інтригу і дозволяє більш глибоко проаналізувати можливий результат гри.

Види ставок з форою

Візьмемо, наприклад, фору в футболі, оскільки це найбільш популярний вид спорту серед бетторів. Фора буває:

 • мінусової (від’ємної);
 • плюсової (позитивної);
 • нульової.

Перший тип ставки передбачений для фаворита, який повинен виграти з певним відставанням. Плюсова фора достається програвших, які повинні зберегти свою перевагу.

Також варто зазначити, що фора буває трьох видів: звичайна, азіатська та європейська. Давайте детальніше розглянемо кожну з них:

Звичайна

Звичайна фора в лінії букмекерських контор позначається літерою “Ф”, номером команди господарів або гостей та десятковою дробом: Ф1 (1), Ф2 (-1,5) та так далі. Якщо ви укладаєте парі на дрібну фору, можливі два варіанти розрахунку – виграш або програш. Також може бути повернення, якщо в результаті додавання значення отримується нічия.

Азіатська

Азіатський вид ставок з форою (гандікап) виключає ймовірність нічийного результату матчу. Вибираючи правильні коефіцієнти, гравці отримують більше шансів на перемогу. У цьому виді парі одна з команд отримує перевагу, оскільки цей вид ставок передбачає надання або вилучення однієї з переваг суперника. Це гарантує, що ставки залишаються конкурентоспроможними навіть у змаганнях з легко передбачуваними результатами.

Ставка також позначається літерою “Ф” та складається з десяткової дробу зі значенням 25 або 75 (наприклад, Ф1 (0,25), Ф2 (-1,75).

Європейська

Європейська фора – це класична ставка на три результати (перемога-нічия-поразка). З усіх видів ставок на гандікап, європейський – найбільш поширений, і всі провідні букмекери надають бетторам такі види ставок. Тут перевагу віддається менш сильній команді, що ускладнює явного фаворита зрівнятися з перевагою. Тут ризик набагато вище через високі значення коефіцієнтів. Ставка стає цікавою, оскільки маржинальний дохід в разі успіху ставки значно вище.

Основна різниця між європейським і азіатським гандікапом полягає у формуванні ставки. Європейський виходить з цілих чисел (у цьому випадку різниці м’ячів). Система працює з результатом у тому вигляді, в якому він є, і саме тому вона допускає нічиї. Цей вид добре підходить для ігор, в яких результат визначається підрахунком очок, добрий приклад – футбольний матч.

Як працює окрема фора?

Знову таки за основу візьмемо футбол. Число в дужках після назви команди позначає перевагу або недолік, який застосовується до гандікапу. Давайте розглянемо декілька прикладів на умовних матчах:

Ф0,5: “Барселона” (-0,5) – “Атлетико” (0,5)

 • На початку гри у “Атлетико” є перевага в пів гола.
 • Якщо ви ставите на “Барселону”, і вони виграють матч, ви виграєте свою ставку.
 • Однак якщо ви поставите на “Барсу” і зустріч закінчиться внічию, ви програєте свою ставку.
 • Укладаючи парі на “Атлетико”, ви виграєте ставку, якщо вони виграють або зіграють внічию.

Ф1: “Барселона” (-1,0) – “Атлетико” (1,0)

 • “Атлетико” фактично починає гру з перевагою в один гол.
 • Якщо ви ставите на “Барселону”, то для виграшу вашої ставки вони повинні виграти з перевагою в два м’ячі.
 • Однак якщо ви ставите на “Барсу”, а вони виграють лише на один гол, результат вважається нічійним, і ваша ставка повертається.
 • Якщо ви ставите на “Атлетико”, ви виграєте ставку, якщо вони виграють або зіграють внічию. Якщо вони програють матч з різницею в один гол, ваша ставка буде повернена.

Ф1,5: “Барселона” (-1,5) – “Атлетико” (1,5)

 • “Атлетико” починає матч з перевагою в півтора гола.
 • Оскільки це трохи більше, ніж один гол, можливість нічиєї виключається.
 • Якщо ви ставите на перемогу “Барси”, то для того, щоб ваша ставка виграла, вони знову повинні забити не менше двох голів.
 • Якщо ви ставите на перемогу “Атлетико”, вони повинні або виграти матч, або зіграти внічию, або пропустити всього один гол.

Ф 2: “Челсі” (-2,0) – “Тоттенхем Хотспур” (2,0)

 • “Хотспур” починає гру з перевагою в два м’ячі.
 • Якщо ви ставите на перемогу “Челсі”, вони повинні виграти гру з перевагою в три м’ячі або більше.
 • Якщо ви ставите на перемогу “синіх” і вони перемагають з перевагою в два м’ячі, ваша ставка буде повернена.
 • Якщо ви ставите на “Тоттенхэма”, ви виграєте свою ставку, якщо вони програють з різницею всього в один гол.
 • Якщо ви ставите на перемогу “Хотспура” і вони програють з різницею в два м’ячі, ваша ставка буде повернена.

Ф 2,5: “Челсі” (-2,50) – “Тоттенхэм Хотспур” (2,50)

 • “Тоттенхэм” вступив в матч з перевагою в дві з половиною гола.
 • Якщо ви ставите на “синіх”, то для виграшу вашої ставки вони повинні виграти гру з різницею в три м’ячі або більше.
 • Якщо ви ставите на “Хотспур”, то, поки вони не програють з різницею в три м’ячі або більше, ваша ставка виграє.

Використання ставок з форою в різних видах спорту

Футбол – не єдиний вид спорту, де можна використовувати ставки з форою. По суті, у будь-якому виді спорту, де переможцем визначається за очками або голами, можна використовувати ставки з гандікапом. Ставки з гандікапом дуже популярні в: регбі, НФЛ та НБА.

Гандікапи в баскетболі часто використовуються за стратегією коридора. Якщо беттор знайшов Ф1 (+12,5) та Ф2 (-3,5) на різних сайтах, і шанси приблизно однакові. Після розрахунків він вносить певні суми, розраховуючи на подвійний виграш. Крім того, господарі поля повинні програти гостям з різницею від 4 до 12 очок. При інших видах ісходів один з матчів мінімізує програш іншого.

“Коридори” ефективні не тільки в баскетболі. Вони активно використовуються як стратегія в футболі, хокеї, тенісі та гандболі. Але є одна загвоздка. Незважаючи на те, що прихильники цієї системи порівняно з “вилками” менш піддаються блокуванням акаунтів з боку букмекерів, вона також вважається небезпечною. Якщо ви не хочете ризикувати, краще розглянути інші ставки.

В чому різниця між ставками з форою і спредом?

В основному ставки з форою і спред – це одне й те ж, різниця лише в назві. Так або інакше, в кінці кінців, одна команда починає спортивну змагання з невеликою перевагою з єдиною метою – зрівняти шанси та створити рівні умови для відстаючої сторони.

Щоб отримувати більше корисних рекомендацій та порад в світі беттингу, слідкуйте за оновленнями на Free Betting Reviews.

Останні новини